Euroliga: Stelmet sprawcą niemałej sensacji

Sebastian Rzepiel, wikicommons
Stelmet Zielona Góra pokonał w wyjazdowym meczu Lokomotiw Kubań Krasnodar 51:66. Polski klub nie był w tym pojedynku faworytem.
Zielonogórzanie stracili już szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek, koszykarze Lokomotiwu znajdowali się przed meczem zupełnie na przeciwnym biegunie. Do tej pory przegrali bowiem tylko jedno spotkanie.

Kluczowa okazała się pierwsza kwarta wygrana przez Stelmet 13:24. Koszykarzom z Zielonej Góry sprzyjała skuteczność rzutów za trzy punkty. Trafili bowiem aż sześć z siedmiu pierwszych rzutów z dystansu. W kolejnych kwartach gra była wyrównana, ale faworyzowani Rosjanie nie byli w stanie zmniejszyć dystansu do Polaków.
Najskuteczniejszymi wśród graczy mistrzów Polski okazali się Dee Bost, Mateusz Ponitka oraz Dejan Borovnjak, którzy zdobyli 11 punktów. Dwupunktową zdobycz wywalczył też Przemysław Zamojski, który do dorobku drużyny dołożył 10 oczek.
W gronie Lokomotiwu najlepszy pod względem liczby punktów okazał się były kolega Marcina gortata z Washington Wizards Chris Singleton. Wyrównał on strzeleckie osiągnięcia Ponitki i jego kolegów.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet Zielona Góra 51:66
Lokomotiv: Singleton 11, Claver 10, Delaney 9, Randolph 7, Draper 5, Bykow 4, Zubkow 3, Fesenko 2, Woronow 0, Broekhoff 0.
Stelmet: Bost 11, Ponitka 11, Borovnjak 11, Zamojski 10, Szewczyk 8, Djurisic 5, Koszarek 4.