Everton ograł Arsenal, Leicester przegrało z Bournemouth

Ostatnia aktualizacja: 13/12/16 23:08, Komentarzy: 0

0
0

AFC Bournemouth z Arturem Borucem między słupkami pokonał u siebie Leicester City 1:0 (1:0) w spotkaniu 16. kolejki angielskiej Premier League.

Na Dean Court zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył jedenaście minut przed przerwą efektownym uderzeniem z woleja Marc Pugh.

"The Cherries" odnieśli w ten sposób szóste zwycięstwo w sezonie, po którym awansowali na ósme miejsce w tabeli. Broniące tytułu "Lisy" doznały natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na czternastej lokacie.

Na siódmą pozycję przesunął się Everton FC, który w rozgrywanym równolegle drugim wtorkowym meczu tej kolejki wygrał przed własną publicznością z Arsenalem Londyn 2:1 (1:1).

Na Goodison Park wiceliderzy klasyfikacji prowadzili po trafieniu z rzutu wolnego Chilijczyka Alexisa Sancheza, ale minutę przed przerwą wyrównał strzałem głową Seamus Coleman. Irlandczyk wykorzystał kapitalne dośrodkowanie w pole karne Leightona Bainesa.

"The Toffees" zwycięskiego gola zdobyli cztery minuty przed końcem, kiedy to Ross Barkley wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Ashley Williams uderzeniem głową zaskoczył bezradnego Petra Cecha. Dla byłego kapitana Swansea City i reprezentanta Walii była to pierwsza bramka w szeregach drużyny z Liverpoolu.