Everton wyeliminował Bournemouth z Pucharu Anglii

Piłkarze Evertonu pokonali bez większych problemów na wyjeździe AFC Bournemouth 2:0 (0:0) i tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Artur Boruc.

Bramki w tym spotkaniu dla ekipy z niebieskiej części Merseyside strzelali odpowiednio Ross Barkley oraz belgijski napastnik Romelu Lukaku, który definitywnie rezultat rywalizacji na Vitality Stadium ustalił w 76. minucie starcia.

Warto jednak zaznaczyć, iż losy tego meczu mogły się ułożyć zupełnie inaczej, ale w 38. minucie rzutu karnego na gola nie potrafił zamienić Charlie Daniels. Skuteczną interwencją popisał się w tej sytuacji Joel Robles.

Wcześniej udział w 1/4 finału FA Cup zapewniły sobie takie drużyny jak Watford oraz Reading. The Royals dość niespodziewanie pokonali przed własną publicznością ekstraklasowe West Bromwich Albion (3:1).