Everton gra dalej, świetny Lukaku, skandaliczne zachowanie Costy [VIDEO]

Everton pokonał u siebie Chelsea 2:0 (0:0) w drugim ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarskiego Pucharu Anglii.

Na Goodison Park kluczowy dla losów tej konfrontacji był ostatni kwadrans, kiedy to w niespełna pięć minut dwukrotnie do siatki stołecznej drużyny trafił Belg Romelu Lukaku. Belgijski napastnik w przypadku pierwszej bramki popisał się naprawdę wyjątkową akcją indywidualną.

W trakcie meczu doszło do sporego skandalu z udziałem Diego Costy. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem już w 11 minucie otrzymał żółtą kartkę, po czym splunął pod nogi arbitra.

Potem, w 84 minucie meczu, postanowił wyładować swoją złość, zaczepiając Garetha Barry'ego, a następnie próbując go ugryźć. W tym momencie napastnik "The Blues" otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Trzy minuty później z murawą pożegnał się również Gareth Barry.

W piątek pierwszym półfinalistą obecnej edycji FA Cup została drużyna Crystal Palace. W pozostałych parach broniący trofeum Arsenal podejmie Watford FC, natomiast Manchester United zmierzy się z West Ham United.