betclic

F1: Renault nie wróci do czołówki zbyt szybko

Ostatnia aktualizacja: 10/05/16 19:56, Komentarzy: 1

0
1
Fot. ZRyzner / Shutterstock.com

Team Renault jest zdania, że wchodzące od 2017 roku do Formuły 1 nowe przepisy nie ułatwią mu zadania powrotu do czołówki wyścigowej stawki.

Francuski zespół zaplanował działania restrukturyzacyjne na trzy lata. Szef zespołu, Fred Vasseur, przypomina o tym, że w F1 przejmowanie pracowników nie jest łatwe, bo wiąże się to z przynajmniej półtoraroczną karencją, w trakcie której dana osoba nie może podjąć nowej pracy i dlatego niektórzy są bardziej chętni do poprawek w przepisach:

To prawdopodobnie dlatego o wiele większe zespoły są bardziej skłonne do zmiany przepisów niż my. Zmiana przepisów może zapewnić przewagę jeśli jesteś w gronie faworytów, ale nie jestem pewien czy my zredukujemy swoją stratę - tłumaczy, cytowany przez autoklub.pl.

Vasseur przyznał też, że próbuje znaleźć kierowcę, z którym mogliby osiągnąć sukces dopiero w 2020 lub 2021 roku. Podobną taktykę zastosowano kiedyś z Fernando Alonso właśnie w Renault czy z Sebastianem Vettelem w Red Bullu.
Źródło: autuklub.pl
Dodaj komentarz
Junior
mareklm10
Zarejestrowany od: 1506 dni
Ilość komentarzy: 159
Oceny: +716
Kibicuje:
Liverpool FC Polska FC Barcelona Rayo Vallecano Barcelona II
15.05.2016 / 18:51:00
Ciekawe czy korzystając z nowych przepisów (czyli z tego co widziałem i słyszałem podobna aerodynamika co w 2007-08 czyli niski szeroki spoiler i ogólnie szersze bolidy) ktoś prześcignie Marcedesy :D Ferrari i McLareny biły się wtedy równo o mistrzostwo w 2007 i 2008 wygrał Raikkonen przez głupi błąd Hamiltona :D A szkoda to on byłby najlepszym debiutantem, bo jak nazwać gościa który wskakuje (fakt do jednego z dwóch najlepszych bolidów) i wygrywa mistrzostwo nawet będąc faworyzowanym (tak gadają :D) na rzecz kolegi z zespołu (niestety) to i tak dwa Ferrari go raczej nie faworyzowały ;D A potem Hamilton wygrał mistrzostwo w 2008 też minimalną różnicą, bo Massa wygrał, a Lewis na ostatnim zakręcie wypzredził TImo Glocka i wygrał mistzrostwo ;p Wtedy to była F1 walka i to bez DRSów odnosze też wrażenie, że łatwiej było się utrzymać za innym bolidy i bolidy zdawąły się szybsze np. w zakrętach :D Ja odnosze takie wrażenie raczje rpawdziwe, bo dopiero w tym roku te bolidy zbliżyły się do najlepsyzch czasów, a czasy z 2011 to wtedy wszedł system DRS gdzie w klwalifikkacjach można było sobie używać ;p Więc McLareny mogą wrócić w Wielkim stylu z podwoziem, ale z silnikiem to może być różnie ;d Za to Ferrari silnika raczej nie zepsuje i to może być główny rywal Mercedesa ;p