Fabiański i Boruc w dobrej formie. Ból głowy Nawałki?

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Udanie zakończyli swoje weekendowe spotkania Artur Boruc i Łukasz Fabiański - obaj bramkarze zachowali czyste konta.

Lepiej spisał się zespół Boruca - wystarczyło 9 minut, by Bournemouth wygrywało z Sunderlandem 2-0. Prowadzenia już z rąk nie wypuściło, a Polak pierwszy raz w tym sezonie Premier League nie musiał wyjmować piłki z siatki.

Portal goal.com przyznał naszemu reprezentantowi 3 gwiazdki (na 5 możliwych), podkreślając pewne interwencje przy rzucie wolnym Gomeza oraz sytuacji jeden na jeden z Defoe. Nota byłaby pewnie wyższa, ale w drugiej połowie zawodnik nie miał zbyt wiele do roboty między słupkami.

Fabiańskiego oceniono na pół gwiazdki mniej, również bez zastrzeżeń do postawy Polaka - zachował czujność przy strzałach, jakie Everton oddał w światło jego bramki.

Obaj golkiperzy dostali powołania na mecze ze Szkocją i Irlandią. Oprócz nich w kadrze znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch bramkarzy - Wojciecha Szczęsnego (zmaga się z kontuzją) oraz Przemysława Tytonia (mecz jego Stuttgartu dziś).