Fabiański puszcza 4 gole i asystuje [VIDEO]

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim między słupkami uległa u siebie drużynie Sunderland AFC 2:4 (2:1) w środowym spotkaniu 21. kolejki angielskiej Premier League.

Gospodarze przed przerwą odrobili z nawiązką straty, ale stracili zawodnika, po tym jak osiem minut przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał Kyle Naughton. Wyrównał z rzutu karnego Islandczyk Gylfi Sigurdsson, a pięć minut przed przerwą, po świetnym wznowieniu gry Fabiańskiego, reprezentant Ghany Andre Ayew popisał się kapitalną indywidualną akcją i strzałem, dzięki czemu "Łabędzie" objęły prowadzenie.

Po zmianie stron "Czarne Koty" wykorzystały osłabienie walijskiej drużyny i najpierw efektownym uderzeniem z dystansu do wyrównania doprowadził Holender Patrick van Aanholt, a następnie polskiego bramkarza dwukrotnie zaskoczył Defoe.

"Łabędzie" nie były już w stanie odrobić strat i po dziesiątej porażce w sezonie są na siedemnastym miejscu w tabeli. Podopieczni Sama Allardyce'a natomiast odnieśli piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i przesunęli się na osiemnastą pozycję w klasyfikacji, tracąc do walijskiego zespołu już tylko punkt.