Falstart szczypiornistów! Przegrali z Brazylią...

Ostatnia aktualizacja: 07/08/16 23:11, Komentarzy: 13

4
13

Polacy zaczęli nerwowo, bo od strat i nieskutecznych rzutów. Tymczasem Brazylijczycy swoje pierwsze akcje finalizowali trafieniami. Po sześciu minutach gospodarze igrzysk prowadzili już 4:0, mimo że też nie wykorzystali wszystkich swoich szans. Pierwszą bramkę dla Polski z rzutu karnego zdobył Karol Bielecki. Kolejnych kilkanaście minut Polacy poświęcili na odrabianie strat. Po kwadransie gry podopieczni Talanta Dujszebajewa przegrywali 6:9.

Biało-czerwoni dążyli do tego by jeszcze przed przerwą wyrównać stan gry. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Michał Daszek strzelił gola kontaktowego na 12:13. Końcówka znów jednak należała do „Canarinhos”. Nasi rywale strzelili trzy gole, na które Polacy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 13:16 dla Brazylii.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry. Brazylijczycy ku zdziwieniu Polaków prezentowali bardzo twardą defensywę. Polacy z trudnością dochodzili do czystych pozycji rzutowych. Defensywa właściwie nie istniała, mnożyły się straty. W dziewiątej minucie drugiej połowy w bramce Polaków pojawił się Piotr Wyszomirski, który zmienił słabiej spisującego się Sławomira Szmala, ale również on nie był w stanie znaleźć recepty na powstrzymanie szarżujących Brazylijczyków. Na dodatek podczas jednej z interwencji w obronie kontuzji doznał Krzysztof Lijewski. Po upływie piętnastu minut drugiej połowy przegrywaliśmy 19:26.

Stratę siedmiu bramek udało się w przeciągu 5 minut zmniejszyć do czterech. Brazylijczycy poszli jednak na wymianę ciosów. Padał gol za golem, ale strat mimo zrywu w końcówce odrobić już się nie udało. Brazylijczycy wygrali 34:32. Najlepszym zawodnikiem w polskiej reprezentacji był Michał Daszek, który rzucił osiem bramek.

Kolejny mecz Polacy zagrają we wtorek. Rywalem będą Niemcy.