Fantastyczne występy Polaków w LM! Dwa gole Milika i bramka Lewandowskiego! [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
To był niezwykły wieczór w Lidze Mistrzów. Dwa gole Arkadiusza Milika dały zwycięstwo SSC Napoli z Dynamem Kijów, a jedno trafienie dla Bayernu Monachium zaliczył Robert Lewandowski. Natomiast PSG Grzegorza Krychowiaka zremisowało 1:1 z Arsenalem.

Spotkanie z Dynamem Kijów nie zaczęło się dobrze dla włoskiej ekipy. W 26 minucie gola dla gospodarzy strzelił Garmash. Potem jednak do głosu coraz bardziej dochodzili piłkarze z Neapolu. Za sprawą Arkadiusza Milika najpierw wyrównali, a jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie.

Polski napastnik najpierw bramkarza rywali pokonał po uderzeniu głową w 36 minucie spotkania.

A kilka minut później znowu pokonał golkipera Dynama Kijów po uderzeniu głową.

Warto odnotować, że w 63 minucie na boisku zameldował się Piotr Zieliński i kilkadziesiąt sekund później mógł mieć już asystę. Po jego podaniu Dries Mertens trafił w słupek. Napoli ostatecznie wygrało w Kijowie 2:1.

Bayern Monachium z kolei rozbił na własnym stadionie FK Rostów 5:0. Wynik otworzył Robert Lewandowski w 28 minucie, pewnie egzekwując rzut karny. Potem kolejne trafienia dokładali Thomas Muller, dwukrotnie Joshua Kimmich oraz Juan Bernat.

W hitowym starciu dzisiejszego wieczora PSG zremisowało z Arsenalem 1:1. Mistrzowie Francji prowadzenie objęli już w pierwszej minucie pojedynku, kiedy po dośrodkowaniu Serge Auriera z prawej strony boiska uderzeniem głową Davida Ospinę pokonał Edinson Cavani. Goście wyrównali w 78 minucie za sprawą Alexisa Sancheza. Grzegorz Krychowiak opuścił boisko tuż po stracie gola, został zastąpiony przez Javiera Pastore.