Fantastyczny mecz Radwańskiej! Polka w półfinale Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 26/01/16 07:03, Komentarzy: 4

35
4

Agnieszka Radwańska w dwóch setach - 6:1, 6:3 - pokonała Carlę Suarez Navarro i awansowała do półfinału Australian Open. Nasza tenisistka o finał zagra z Sereną Williams.

Rywalka z Hiszpanii - tak jak w swoich poprzednich spotkaniach - od początku pojedynku miała problemy z serwisem, ponadto popełniała mnóstwo błędów. Radwańska tymczasem spisywała się świetnie, już po piętnastu minutach prowadziła 4:0 w gemach. Dopiero wtedy przeciwniczka nawiązała walkę, wygrała gema, ale na tym się właściwie skończyło. Polka doskonale serwowała i była w dodatku zdecydowanie skuteczniejsza od Hiszpanki. Po niespełna 30 minutach wygrała pierwszego seta 6:1.

Druga odsłona pojedynku była o wiele bardziej zacięta. Wprawdzie nasza zawodniczka prowadziła już 2:0, ale to wtedy właśnie Suarez Navarro dwukrotnie przełamała Radwańską i doprowadziła do remisu 3:3. Hiszpanka pokazała kilka niezłych zagrań, a gemy stały się dłuższe, więcej w nich było efektownych wymian. W siódmym gemie jednak Polka zatrzymała wyraźnie rozkręcającą się przeciwniczkę, wygrała go pewnie i szybko. Nasza tenisistka równie łatwo wygrała kolejne dwa gemy, a całego seta 6:3.

Agnieszka Radwańska po raz piąty w swojej karierze awansowała do półfinału turnieju wielkoszlemowego. O finał powalczy z Sereną Williams, która w dwóch setach pokonała Marię Szarapową.

- W półfinale nie będę miała nic do stracenia - powiedziała polska tenisistka tuż po meczu z Hiszpanką cytowana przez serwis sport.pl.

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 10) 6:1, 6:3
Źródło: sport.pl