betclic

Groźna wywrotka nie przeszkodziła w obronie tytułu [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14/08/16 07:16, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Maxisport / Shutterstock.com

Mohammed Farah obronił tytuł mistrza olimpijskiego w biegu na 10000m. Wygrana nie przyszła mu łatwo - w początkowej fazie biegu zaliczył wywrotkę.

Po przebiegnięciu trzech kilometrów podczas wychodzenia Farah zahaczony przypadkowo przez jednego z rywali upadł. Na szczęście biegnący za nim rywale zachowali czujność i nie wpadli na leżącego Brytyjczyka o somalijskich korzeniach. Obrońca mistrzowskiego tytułu szybko wstał i dołączył do czołówki.

Złoto Farah zapewnił sobie finiszem. Jako pierwszy zaatakował bowiem Paul Tanui z Kenii. Brytyjczyk wyprzedził go dopiero na ostatniej prostej. Czas 27:05.17 jest tylko o cztery sekundy gorszy od rekordu olimpijskiego Kenenisy Bekele osiągniętego w Pekinie. Jego rodak, Tamirat Tola, sięgnął po brąz.

Farah dołączył zatem do zacnego grona długodystansowców, którzy byli w stanie obronić tytuł mistrzowski na dystansie 10000m. Przed nim czynili to Paavo Nurmi, Emil Zatopek, Lasse Viren, Haile Gebresselasie oraz wspomniany wcześniej Bekele.

W pozostałych lekkoatletycznych finałach rozgrywanych nocą w Rio triumfowali: Amerykanin Jeff Henderson (skok w dal), Jamajka Elaine Thompson (100m) oraz Nafissatou Thiam z Belgii (siedmiobój).

Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!