Fatalny występ Polek na Mistrzostwach Świata w biathlonie

Najlepsza z Polek - Monika Hojnisz - zajęła 44 miejsce w sprincie na 7,5 kilometra na mistrzostwach w Oslo. Złoty medal zdobyła Norweżka Tiril Eckhoff.

Niskie pozycje naszych zawodniczek to przede wszystkim efekt bardzo słabego strzelania - każda zaliczyła przynajmniej dwa pudła na strzelnicy. Monika Hojnisz uplasowała się na 44 pozycji, Magdalena Gwizdoń była 55, a na 60 lokacie dzisiejszy bieg zakończyła Krystyna Guzik. Najsłabiej zaprezentowała się Weronika Nowakowska - 75 miejsce.

W biegu na dochodzenie zobaczymy zatem trzy z czterech naszych zawodniczek. Polki będą miały jednak bardzo duże straty do czołowych zawodniczek - Monika Hojnisz do trzeciej pozycji trafi minutę 39 sekund - i wątpliwe jest to, że powalczą o medale.

Dzisiejszy sprint wygrała Tiril Eckhoff. Srebrny medal zdobyła Marie Dorin Habert, a brąz Laura Dahlmeier.