betclic

Barcelona nie odwoła się od kary

Ostatnia aktualizacja: 31/07/15 10:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Pablo Saludes Rodil, wikicommons

FC Barcelona nie zamierza wywołać żadnego konfliktu z UEFA i zobowiązała się do zapłacenia 30 000 euro grzywny za obecność katalońskich flag podczas finału Ligi Mistrzów - donosi "AS".

W czwartek wieczorem informacja została potwierdzona zarówno przez piłkarski klub, jak i przez przedstawicieli organizacji. "Duma Katalonii" miała pięć dni, aby zażądać od UEFA szczegółów kary potrzebnych do złożenia apelacji, ale zespół nie podjął w tym celu żadnych kroków.

Gerard Pique ocenił sankcję jako całkowicie niesprawiedliwą, podobnie jak prezes "Dumy Katalonii" Josep Maria Bartomeu. 26 lipca powiedział on, że nie zgadza się z nią i będzie dążyć do cofnięcia decyzji.

- Jak podaliśmy w naszym oficjalnym komunikacie, uważamy, że nasi kibice są nietykalni. Za ich działaniami w Berlinie nie kryją się żadne polityczne intencje - twierdził.

Teraz jednak klub poprosił o spotkanie z Michelem Platinim, gdyż chce uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości. Zespół delegatów ma spotkać się z przedstawicielami UEFA w Tbilisi, gdzie 11 sierpnia Barcelona i Sevilla zagrają ze sobą w meczu o Superpuchar Europy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela