FC Porto rozbiło Leicester City z Wasilewskim w składzie

charnsitr/Shutterstock
FC Porto pokonało u siebie Leicester City 5:0 w ostatniej kolejce grupy G Ligi Mistrzów i awansowało do 1/8 finału. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Marcin Wasilewski.

Drużyna z Portugalii musiała wygrać, aby zapewnić sobie wyjście z grupy. Losy spotkania przesądziła już w pierwszych trzech kwadransach. Najpierw Jesus Manuel Corona dośrodkował z rzutu rożnego i Andre Silva strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. Następnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Corona kapitalnym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą trzeciego gola dołożył Yacine Brahimi.

W drugiej połowie kolejne bramki zdobyli Silva z rzutu karnego oraz Diogo Jota i gospodarze mogli cieszyć się z awansu do fazy pucharowej. Mimo wysokiej porażki, mistrzowie Anglii awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca.

W drugim spotkaniu tej grupy, mająca jeszcze szansę na awans FC Kopenhaga pokonała na wyjeździe Club Brugge 2:0. Wynik otworzyła bramka samobójcza Brandona Mechele. Drugiego gola strzelił głową Mathias Jorgensen. To jednak tylko wystarczyło gościom do zajęcia trzeciego miejsca, dzięki czemu wystąpią w Lidze Europy. Ostatnią lokatę zajęła ekipa z Belgii.