FC Utrecht pokonał po karnych AZ i zagra w Lidze Europy

Anton Havelaar/Shutterstock
FC Utrecht pokonał po rzutach karnych Alkmaar Zaanstreek 4:3 w rewanżowym meczu barażowym Eredivisie o udział w rozgrywkach Ligi Europy.

Podopieczni Erika ten Haga na wyjeździe ulegli 0:3, ale przed własną publicznością odrobili straty po 90 minutach gry, za sprawą skutecznych strzałów w bliska Willema Janssena, Francuza Sebastiena Hallera oraz Gyrano Kerka.

Dogrywka na Galgenwaard Stadion nie przyniosła zmiany rezultatu i o tym, kto zagra w Lidze Europy zdecydowały "jedenastki". W nich więcej zimnej krwi zachowali trzykrotni zdobywcy Pucharu Holandii i to oni będą reprezentować Eredivisie w zmaganiach na Starym Kontynencie.

* * * * * *
FC Utrecht - Alkmaar Zaanstreek 3:0 (3:0, 2;0), karne 4:3.
Bramki: Janssen 12, Haller 28, Kerk 82.
Czerwona kartka: Luckassen (67, AZ).
Rzuty karne wykorzystane: Haller, Janssen, Labyad, Barazite - Wuytens, Friday, Vlaar.
Rzuty karne niewykorzystane: Ludwig - Chatzidiakos,van Overeem.