FC Utrecht pokonał SBV Excelsior

mr3002/Shutterstock
FC Utrecht wygrał na wyjeździe z SBV Excelsior 3:1 (1:1) we wtorkowym spotkaniu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na Stadion Woudestein w Rotterdamie na pierwsze trafienie w tym meczu czekali niespełna pięć minut. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Mike van Duinen, któremu asystował Frederic Ribeiro.

Goście nie dali za wygraną i zdołali odwrócić losy rywalizacji. Do wyrównania doprowadził Sebastien Haller, który w 39. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie bramki dla przyjezdnych zdobyli także Gyrano Kerk oraz Jurgen Mattheij, który wbił piłkę do własnej siatki.

FC Utrecht zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Eredivisie. Podopieczni Erika ten Haga mają na swoim koncie 50 punktów, z kolei Excelsior zdobył do tej pory 25 "oczek" i znajduje się na piętnastej pozycji.