Fenerbahce pokonało Lokomotiw Moskwa

Piłkarze Fenerbahce pokonali przed własną publicznością w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy rosyjski Lokomotiw Moskwa 2:0 (1:0). Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy został Brazylijczyk Souza.

27-letni pomocnik, który barw żółto-niebieskich broni od lata ubiegłego roku, strzelił obie bramki dla tureckiego giganta. Niewątpliwie były gracz Sao Paulo był najjaśniejszym punktem swojego zespołu.

Pierwszego gola Brazylijczyk zdobył w 18. minucie. Wówczas bramkarza przyjezdnych, Guilherme pokonał strzałem głową. Natomiast ostatecznie rezultat rywalizacji ustalił w 72. minucie, kiedy to plasowanym uderzeniem z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy obiema ekipami odbędzie się już w następnym tygodniu (25 lutego). Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi nad stadionem w Moskwie o godzinie 17:00 czasu polskiego.