betclic

Ferguson: Mogliśmy osiągnąć więcej

Ostatnia aktualizacja: 04/09/15 17:18, Komentarzy: 1

0
1
Fot. melis/Shutterstock

Legendarny szkoleniowiec Manchesteru United, sir Alex Ferguson przyznał, że gdyby nie skupiał się tak bardzo na zachowaniu dyscypliny w swoim zespole, ten mógłby sięgnąć po jeszcze więcej trofeów. 

Były menedżer zaznaczył jednak, że nawet gdyby mógł wrócić do dawnych lat, nie zmieniłby swojego stylu i nadal prowadziłby zespół w ten sam sposób. Ważniejsze bowiem było dla niego przestrzeganie swojej filozofii, niż wygrywanie z rywalami.

- Zawodnicy dają trenerom wiele okazji do zastosowania różnych kar. Powinno się jednak umiejętnie wybierać takie momenty. Nie trzeba tego robić zbyt często i należy pamiętać, że najpierw wszyscy powinni zrozumieć za co zostali ukarani - powiedział 73-letni Ferguson cytowany przez "Mirror".

- Moim zdaniem dyscyplina jest najważniejsza i możliwe, że kosztowała nas kilka tytułów. Gdybym jednak mógł cofnąć się w czasie i wszystko powtórzyć, zrobiłbym dokładnie to samo. Zespół musi być zdyscyplinowany. Dopiero później przychodzi cała reszta - dodał.

Ferguson trenował Manchester United w latach 1986-2013. Trzynaście razy zdobył mistrzostwo Premier League, dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów i pięć razy sięgnął po Puchar Anglii.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 662 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6148
Kibicuje:
Real Madryt
04.09.2015 / 19:52:03
Jak nie, jak tak.

Tabela