betclic

Ferguson: Nie wziąłem Silvy, bo ma braki w defensywie

Ostatnia aktualizacja: 11/10/15 19:31, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Matt Trommer / Shutterstock.com

Legendarny szkoleniowiec Manchesteru United, sir Alex Ferguson przyznał, że rozważał sprowadzenie Davida Silvy na Old Trafford, jednak nie był pewien, czy zawodnik wpasuje się w styl jego drużyny.

29-letni Hiszpan jest uznawany za jednego z najwybitniejszych rozgrywających w Europie. W 2010 roku zdecydował się opuścić Valencię CF i dołączyć do drużyny Manchesteru City.

- Kiedy Silva grał w Valencii, często obserwowaliśmy jego i innych zawodników, którzy występowali jako typowa "dziesiątka" - powiedział 73-letni Szkot cytowany przez "Daily Mail".

- Gdy gra się na tej pozycji, trzeba być naprawdę znakomitym piłkarzem, ponieważ nie wykonuje się zadań w defensywie. Jeśli ktoś chce osiągnąć prawdziwe sukcesy, musi robić to, co należy do jego obowiązków - dodał.

- Miałem problem z tego typu zawodnikami. Można powiedzieć, że Lionel Messi jest typem "dziesiątki", podobnie jak Diego Maradona i inni fantastyczni gracze. Nie kwestionuję tego. W Manchesterze wyglądało to jednak inaczej. Opierałem się na doświadczeniu, które wyniosłem z czasów, gdy sam byłem piłkarzem i nie byłem pewny, czy Silva wpasuje się w ten styl - podsumował.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela