betclic

Ferguson: Odmawiałem reprezentacji Anglii

Ostatnia aktualizacja: 09/10/15 07:24, Komentarzy: 2

0
2
Fot. melis / Shutterstock.co

Legendarny szkoleniowiec Manchesteru United, sir Alex Ferguson przed meczami eliminacji do zbliżającego się Euro 2016 przyznał, iż w trakcie swojej kariery mógł dwukrotnie objąć stanowisko selekcjonera reprezentacji Anglii. Nigdy jednak się nie zgodził.

– Oferty zostały od razu odrzucone z prostego powodu. Kiedy myślę o tej posadzie, to wiem, że presja spoczywająca na selekcjonerze jest ogromna – mówił w rozmowie z Daily Star szkocki trener.

Rozmawiali ze mną na ten temat dwa razy, ale ani razu nawet nie zbliżyliśmy się do porozumienia. Dla mnie nie było opcji, żebym został opiekunem Anglików. Zresztą jestem Szkotem - zaznaczył "Fergie".

Ferguson został również zapytany o szanse Synów Albionu w przyszłorocznym turnieju. – Z jakiegoś powodu, przy okazji każdego turnieju, media zawsze robią z nich faworytów, ale jakoś dla mnie oni nigdy nie byli faworytami. Nigdy - zapewnił.

Przypomnijmy, że w 1999 roku utytułowany szkoleniowiec otrzymał tytuł szlachecki przyznany przez Królową Elżbietę II za zdobycie potrójnej korony (Pucharu Anglii, Mistrzostwa Anglii oraz Pucharu Mistrzów).
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
penny21
Zarejestrowany od: 1676 dni
Ilość komentarzy: 561
Oceny: +4173
Kibicuje:
Liverpool FC
09.10.2015 / 23:33:05
W kontekście całej wypowiedzi Fergusona, który na koniec stwierdza, że jest Szkotem przypomnienie redakcji o tytule szlacheckim nadanym przed Królową Anglii jest wystarczająco wymowne.
Zacne!
Junior starszy
Lutor
Zarejestrowany od: 580 dni
Ilość komentarzy: 75
Oceny: +102
Kibicuje:
Manchester United Everton West Ham United
10.10.2015 / 01:11:39
Tak, bardzo wymowne. Świadczy o nie znajomości heraldyki brytyjskiej.