Festiwal goli w Neapolu, grał Zieliński, cztery gole Mertensa

Vlad1988/Shutterstock
SSC Napoli pokonało u siebie Torino FC 5:3 (3:0) w niedzielnym spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio San Paolo w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Piotr Zieliński. Pomocnika reprezentacji Polski siedemnaście minut przed końcem zastąpił Brazylijczyk Allan.

Pierwszoplanową postacią meczu był Dries Mertens. Belg w niespełna dziesięć minut w pierwszej połowie zdobył trzy gole dla "Błękitnych", dwukrotnie zaskakując Joe Harta strzałami z pola karnego i raz z "jedenastki".

Niespełna kwadrans po zmianie stron pierwszą bramkę dla gości strzelił Andrea Belotti, ale wicemistrzowie Włoch szybko odpowiedzieli trafieniem Rumuna Vlada Chirichesa.

Sześć minut później Luca Rossettini dał jeszcze cień nadziei na korzystny wynik drużynie z Piemontu, ale po kolejnych czterech minutach po raz czwarty na listę strzelców wpisał się Mertens, pieczętując efektowny sukces zespołu z Kampanii kapitalnym lobem. Rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć z rzutu karnego Hiszpan Iago Falque.

Dzięki trzeciej z rzędu i dziesiątej w sezonie wygranej ekipa z Neapolu awansowała na trzecie miejsce w tabeli. "Byki" doznały natomiast trzeciej z rzędu porażki i pozostały na dziewiątej pozycji w klasyfikacji.

* * * * * *
Wyniki kolejnych niedzielnych spotkań Serie A:

Chievo Werona - Sampdoria Genua 2:1 (2:0)
Bramki: Meggiorini 9, Pellissier 41-karny - Schick 90+4.

Udinese Calcio - FC Crotone 2:0 (1:0)
Bramki: Thereau 43, 61.
Czerwona kartka: Cordaz (86, Crotone)

Delfino Pescara 1936 - Bologna FC 0:3 (0:2)
Bramki: Masina 7, Dzemaili 41, Krejci 57-karny.
Czerwona kartka: Verre (16, Pescara).

SSC Napoli - Torino FC 5:3 (3:0)
Bramki: Mertens 13, 18-karny, 22, 80, Chiriches 70 - Belotti 58, Rossettini 76, Iago Falque 84-karny.