Feyenoord pokonał PSV w hicie Eredivisie

mr3002/Shutterstock
Feyenoord Rotterdam pokonał PSV Eindhoven 2:1 w meczu 24. kolejki holenderskiej ekstraklasy. To dwudziesta wygrana podopiecznych Giovanniego van Bronckhorsta w sezonie.

Gospodarze spotkania objęli prowadzenie już w 9. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Jens Toornstra. Przyjezdni z Eindhoven zdołali odpowiedzieć na trafienie rywali dopiero po zmianie stron. W 62. minucie gola dla PSV strzelił Gaston Pereiro.

Kiedy wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, bramkę na wagę zwycięstwa Feyenoordu zdobył w 82. minucie Jan-Arie van der Heijden.

Dzięki wygranej piłkarze Giovanniego van Bronckhorsta umocnili się na pozycji lidera holenderskiej ekstraklasy i mają na koncie 60 punktów. Zawodnicy PSV plasują się z kolei na trzecim miejscu z dorobkiem 52 "oczek" na koncie.