Feyenoord Rotterdam rozgromił Twente

kayintveen/Shutterstock
Feyenoord Rotterdam wygrał przed własną publicznością z Twente Enschede 5:0 (2:0) w spotkaniu 13. kolejki holenderskiej Eredivisie. Dla podopiecznych Giovanniego van Bronckhorsta było to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodarze. Piłkarze De Kuip dokładnie wywiązali się ze swojej roli i od pierwszego gwizdka sędziego zyskiwali przewagę. Przed przerwą dwoma trafieniami popisał się Simon Gustafsson, a w drugiej części gry na listę strzelców wpisywali się kolejno Michiel Kramer, Karim El Ahmadi oraz Bilal Basacikoglu.

Warto odnotować, że zespół gości kończył spotkanie w osłabieniu. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego czerwona kartką ukarany został bowiem Tim Holscher.

Dzięki wygranej, Feyenoord awansował na pozycję wicelidera tabeli. "Klub Ludu" ma na swoim koncie 29 punktów, z kolei Twente wywalczyło do tej pory zaledwie dziewięć "oczek" i znajduje się na piętnastym miejscu.

Swoje spotkanie wygrał także NEC Nijmegen, który pokonał na własnym stadionie FC Utrecht 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Christian Santos. W zespole gospodarzy pełne 90 minut grał Wojciech Golla, z kolei w barwach przyjezdnych cały mecz na ławce spędził Filip Bednarek.