betclic

"FIFA niszczy moją reputację"

Ostatnia aktualizacja: 08/10/15 12:51, Komentarzy: 1

0
1
Fot. URALSKIY IVAN / Shutterstock.com

Michel Platini podzielił los Seppa Blattera i również został zawieszony na 90 dni przez Komisję Etyki FIFA. Francuz, który jest głównym kandydatem do zastąpienia Szwajcara na fotelu przewodniczącego FIFA, podejrzewany jest o przyjęcie łapówki.

Prezes UEFA jest obiektem działań śledczych w sprawie kwoty 1,35 miliona funtów, jaką otrzymał od FIFA za doradztwo.

Platini jest zdania, że wyciek informacji dotyczący śledztwa ma zaszkodzić mu w ubieganiu się o stanowisko prezydenta FIFA.

- Zeszłej nocy doniesiono mi, że Komisja Etki FIFA rekomenduje zawieszenie mojej osoby na 90 dni. Z pewnością sprawa dotyczy poważnej materii. Informacja wypłynęła jednak z oficjalnego źródła FIFA podczas gdy Komisja, która ma pełną niezależność, nie ogłosiła jeszcze swojej decyzji - skomentował Platini.

- Ten wyciek jest niedopuszczalny i ma za zadanie zniszczyć moją reputację. W ciągu ostatnich tygodni wielokrotnie podkreślałem wolę współpracy z śledczymi w ramach określonych procedur. FIFA nie gra według tych zasad - dodał.

Oficjalna informacja o zawieszeniu obu dżentelmenów pojawiła się dopiero w czwartek po południu.

- Jeśli zajdzie taka potrzeba okres zawieszenie może zostać wydłużony o dodatkowe 45 dni - napisano w oświadczeniu FIFA.

Organizacja dodatkowo zawiesiła sekretarza Jerome'a Valke'a - też na 90 dni. Były wiceprezydent Chung Mong-joon został z kolei zawieszony na 6 lat. Dodatkowo będzie musiał wpłacić 100 tysięcy franków szwajcarskich grzywny.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Trampkarz
Technomaniac
Zarejestrowany od: 1507 dni
Ilość komentarzy: 5
Oceny: -6
Kibicuje:
Everton Bayern Monachium Legia Warszawa Zagłębie Sosnowiec
08.10.2015 / 13:37:11
Tzn. Stawiałem na Bońka. Platini sie qr... skompromitował tym wystapieniem kompletnie.
Natomiast Zbyszek nie czytał z kartki i powiedział to co chcieli usłyszeć...