betclic

Figo poparł kandydaturę Infantino

Ostatnia aktualizacja: 30/10/15 12:54, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Vadym Zaitsev / Shutterstock.com

Były portugalski piłkarz, Luis Figo poparł kandydaturę Gianniego Infantino, który ubiega się o stanowisko prezydenta FIFA – poinformowało "BBC". Wybory na szefa międzynarodowej federacji odbędą się 26 lutego 2016 roku.

– Infantino dobrze zna się na piłce nożnej od strony organizacyjnej. Ma duże doświadczenie, kompetencje i zawsze ciężko pracuje. To czyni go najlepszym kandydatem w wyborach na prezydenta FIFA. W pełni popieram jego starania o tę funkcję. To osoba, która na pewno nie pogrąży futbolu – stwierdził Portugalczyk.

Figo był jednym z kontrkandydatów Seppa Blattera podczas majowych wyborów na stanowisko prezydenta FIFA. 42-latek wycofał się jednak ze startu i poparł księcia Jordanii, Aliego Bin Al Husseina. Wybory wygrał Blatter, ale później z powodu afery korupcyjnej podał się do dymisji.

45-letni Infantino jest znany z przeprowadzania ceremonii losowań turniejów piłkarskich. Od października 2009 roku pełni funkcję sekretarza generalnego UEFA. Jego konkurentami podczas lutowych wyborów będą Salman bin Ibrahim Al-Khalifa, Ali Bin Al Hussein, Jerome Champagne, Tokyo Sexwale, Musa Bility i Michel Platini.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!