Finał igrzysk nie dla nas... Polacy zagrają o brąz!

Ostatnia aktualizacja: 20/08/16 03:30, Komentarzy: 30

15
30

Dania wygrała z Polską 29:28 i zagra w finale igrzysk olimpijskich w Rio. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Pierwsze trzy bramki dla reprezentacji Polski zdobył Mariusz Jurkiewicz. Duńczycy byli jednak trochę skuteczniejsi w ataku, a ponadto świetnymi interwencjami w bramce popisywał się Niklas Landin i po 10 minutach gry było 3:5 dla naszych rywali. Podopiecznym Dujszebajewa zależało na tym by już na początku meczu nie tracić kontaktu z Duńczykami. Po golach Karola Bieleckiego i Kamila Syprzaka mieliśmy pierwszy w tym meczu remis.

Remisowy wynik przetrwał na tablicy zaledwie chwilę. Duńczycy rzucili trzy bramki z rzędu i Polacy znów musieli odrabiać. To się udało zaskakująco szybko i po 20 minutach mieliśmy wynik 9:9. Obie drużyny grały zrywami – minęła zaledwie chwila a szczypiorniści z Danii prowadzili już pięcioma bramkami. Jak odpowiedzieli Polacy? Tak samo. Rzucili Duńczykom pięć bramek i na przerwę schodziliby przy remisie po piętnaście gdyby nie gol w ostatniej sekundzie Sondergaarda.

Po przerwie to Polacy przejęli inicjatywę. Przy stanie 17:16 wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu – po chwili nawet dwubramkowe. W bramce ponownie świetnie spisywał się Piotr Wyszomirski, dzięki któremu cały czas udawało się utrzymywać wynik na styku. Niemal całą druga połowę wynik oscylował w okolicy remisu. Tak było chociażby na pięć minut do końca, gdy obie drużyny miały na koncie po 23 punkty. Na pół minuty przed końcem Duńczycy wykorzystali karnego i wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnia akcja Polaków wyglądała niezwykle chaotycznie. Piłka trafiła do Michała Daszka, który z nieprzygotowanej pozycji rzutem z biodra przyniósł wyrównanie i doprowadził do dogrywki.

Ta zaczęła się najgorzej jak mogła. Grając w przewadze jednego zawodnika Polacy stracili dwie bramki. Na przestrzeni pięciu minut Duńczycy zyskali w sumie trzy gole różnicy. Druga część dodatkowego czasu gry w wykonaniu Polaków była już lepsza. Udało się obronić dwie bramki, ale na wyrównanie zabrakło czasu.

W polskim zespole najlepszy był Piotr Wyszomirski, który bronił z 48% skutecznością. Najwięcej bramek – siedem – zdobył Karol Bielecki.

Duńczycy zagrają w finale z Francuzami. Polska zagra w meczu o brąz z Niemcami. Oba mecze w niedzielę.

20.08.2016 / 09:55:04
Piękny mecz, tylko początek dogrywki nam kompletnie nie wyszedł. Szkoda chłopaków. Trzeba walczyć o brąz! A bramka Daszka, bez dwóch zdań, gol turnieju!!!
20.08.2016 / 08:39:29
Szkoda.... tym razem to oni przegrali roznica jednej bramki...
Y3ste
Zarejestrowany od: 136 dni
Ilość komentarzy: 48
Oceny: +362
Leicester City FC Borussia Dortmund Juventus Turyn Napoli Legia Warszawa Polska Śląsk Wrocław Termalica Nieciecza
20.08.2016 / 08:33:58
Sędziowie zjebali mecz, jebać Czechów...
kamilcieslar1999
Zarejestrowany od: 759 dni
Ilość komentarzy: 2320
Oceny: +6918
Manchester United Newcastle United Napoli Ajax Amsterdam Holandia Polska Besiktas JK Śląsk Wrocław Krasnodar
20.08.2016 / 09:22:45
W którym momencie?
Oglądałem mecz i nic takiego nie widziałem ,sędziowali dość dobrze ,oczywiście zdarzają się błędy ,ale raczej o wyniku meczu nie zadecydowały.
Polska przegrała bo po prostu była gorsza ,Wyszomirski starał się jak mógł ,ale sam razem z Bieleckim meczu nie wygra bo gra w ataku wyglądała dość cienko.
Y3ste
Oceny: +362
20.08.2016 / 09:28:29
Polacy przy lekkim lekkim pociągnięciu mieli wszystko odgwizdywane, a Dania grała bardzo twardo w defensywie i było kilka akcji gdzie powinni dostać wykluczenia.
shotek
Zarejestrowany od: 192 dni
Ilość komentarzy: 583
Oceny: +4258
Legia Warszawa
20.08.2016 / 08:20:23
szkoda naszych reprezentantów ale i tak wielkie brawa za walke no ale jest jeszcze mecz z niemcami trzeba trzymać kciuki za naszych
Mad_Mind
Zarejestrowany od: 115 dni
Ilość komentarzy: 833
Oceny: +7011
Manchester United Juventus Turyn Feyenoord Legia Warszawa Polska
20.08.2016 / 08:10:30
Mimo, że mecz przegraliście to naprawdę pokazaliście niesamowitą waleczność! Dla nas jesteście i tak najlepsi, udowodniliście, że porażki nie czynią najsłabszym. :) Powodzenia w meczu o brąz, zasłużyliście na ten medal! POLSKA!!!
pele82
Zarejestrowany od: 1066 dni
Ilość komentarzy: 702
Oceny: +6669
Bayern Monachium
20.08.2016 / 08:07:32
piękne widowisko i zabrakło troszkę skuteczności.Dujszebajew ogarnął tą drużynę w strasznie krótkim czasie zwłaszcza że inne drużyny nie zmieniły ostatnio trenera
Mustafa
Zarejestrowany od: 284 dni
Ilość komentarzy: 2206
Oceny: +13815
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
20.08.2016 / 06:13:52
Aj szkoda , sedzia pomogl Dani w dosc kluczowych momentach wazne aby zdobyli BRAZ !
seb1291
Ilość komentarzy: 21
Oceny: +124
Polska Real Madryt
20.08.2016 / 05:22:22
Czapki z głów za piękną walkę do samego końca. Oby zdobyli brąz, bo za tą walkę należy im się ten medal.
kibol95
Zarejestrowany od: 216 dni
Ilość komentarzy: 522
Oceny: +4187
Śląsk Wrocław
20.08.2016 / 04:05:05
"Pozdrawiam" niektórych mistrzów, co już znaleźli winowajcę w osobie Kusa. Że wszystkie bramki z dogrywki to jego wina itp. Do tych co tak myślą: idźcie się leczyć na nogi bo na głowę to za późno. Bo jakby był taki słaby to Duńczycy rzuciliby spokojnie parę bramek więcej.
Krytyk123
Zarejestrowany od: 123 dni
Ilość komentarzy: 136
Oceny: +1108
Bayern Monachium Legia Warszawa Polska
20.08.2016 / 04:29:48
dokładnie, po meczu Wyszomirski udzielał wywiadu to obwiniał siebie że mógł obronic troche wiecej strzałów, a i tak spisał sie na złoto
laola
Zarejestrowany od: 904 dni
Ilość komentarzy: 778
Oceny: +8423
Polska
20.08.2016 / 03:58:54
Jeszcze dodam owacje na stojąco dla Piotrka, to co on wyczyniał w bramce jest wręcz niepojęte, szkoda że nie udało się tego wykorzystać. Oby ludzie ze złotego polokenia jak Karol Lijek czy Jureccy nie skończą jeszcze karier bo nie wyobrażam sobie bez nich polskiej reprezentacji
kibol95
20.08.2016 / 03:57:28
Trzeba pamiętać, że graliśmy (znowu) bez Jureckiego. I o ile z Chorwacją Karol+Krzysiek robili bramkę za bramką to tutaj było widać jak Duńczycy pilnowali Koli. Gdyby był Jurecki to można by było zmieniać zawodników a co za tym idzie styl ataku. No ale taki jest sport.
laola
Polska
20.08.2016 / 03:53:51
To nie był mecz po którym naszym pilkarzom należałaby się krytyka, wręcz przeciwnie - zagrali jak równy z równym, cały mecz na styku, dlatego porażka boli jeszcze bardziej. Mimo że jesteśmy w mniej korzystnej sytuacji, bo Niemcy są młodsi, dłużej odpoczywają i nie mieli dogrywki, to z całego serca życzę naszym zwycięstwa i wierzę że wywalczą ten brąz.
A za dzisiaj wielkie podziękowania za walkę i emocje.
janmudzyn2
Zarejestrowany od: 518 dni
Ilość komentarzy: 2255
Oceny: +13495
Polska Termalica Nieciecza
20.08.2016 / 03:53:49
Wyszomirski powinien zostać Ministrem Obrony Narodowej tyle nam wybronił w tym meczu. Szkoda Polaków, walczyli do końca :(
shakero
Zarejestrowany od: 194 dni
Ilość komentarzy: 226
Oceny: +625
Chelsea Londyn Bayern Monachium Real Madryt
20.08.2016 / 03:45:28
W dogrywce zagrali cienko jak barszcz... zasłużona wygrana Danii !
grom46441
Zarejestrowany od: 773 dni
Ilość komentarzy: 76
Oceny: +716
Manchester United Jagiellonia Białystok
20.08.2016 / 03:42:50
sędziowie w dwóch kluczowych momentach zachowali się dosyć dziwnie, ale nie ważne. Ten mecz powinniśmy wygrać już wcześniej. To co odjebał Wyszomirski jest niepojęte, szkoda że koledzy tego nie wykorzystali. Mimo wszystko, naprawdę kurwa brawa. Nigdy bym nie pomyślał, że piłka ręczna wzbudzi we mnie takie chore emocje zarezerwowane dotychczas tylko dla piłkarzy. Piłkarze ręczni to bestie z ogromnymi jajami. Za walkę do upadłęgo, za ten szalony rzut Daszka, za litry potu wielkie dzięki! Obserwując takich ludzi zdobywa się motywację do stawania się lepszym. Szacunek to za mało. Mam ochotę sklepać z nimi wielką pionę.
Prince22
Zarejestrowany od: 152 dni
Ilość komentarzy: 176
Oceny: +1280
Inter Mediolan Włochy Meksyk Holandia Polska
20.08.2016 / 03:40:18
czeskim sędziom przesyłam środkowy palec, a nawet dwa, próbuję nie płakać, to na nic.
Mati618
Zarejestrowany od: 1131 dni
Ilość komentarzy: 15
Oceny: +148
Argentyna Brazylia Bayern Monachium Borussia Dortmund Polska FC Barcelona Sevilla Hiszpania Chojniczanka Chojnice
20.08.2016 / 03:38:34
Panowie dzięki za walkę i powodzenia w walce o brąz. Jedynie co mnie boli to, to że ten mecz przegraliśmy na własne życzenie. Tyle błędów w ataku (faule i nie potrzebne błędy). Na szczęście bramkarz znowu uratował nam tyłki :). No nic mówi się trudno teraz trzeba się skupić, poprawić grę w ataku, a niemcy nie mają z nami szans. :)
Buszek
Zarejestrowany od: 1298 dni
Ilość komentarzy: 1133
Oceny: +44321
Arka Gdynia Polska FC Barcelona
20.08.2016 / 03:38:07
nic sie nie stało POLACY ZAGRALI FANTASTYCZNY MECZ JESTEM DUMNY!!! jest jeszcze szansa na brąz! w Dani ręczna to sport narodowy u nas jest nożna ale pokazujemy ze potrafimy walczyć z najlepszymi!
kibol95
20.08.2016 / 03:37:14
Piotrek czarodziej, niestety Landin zagrał też na dobrym poziomie (sporo setek po fajnych akcjach wyciągnął i podłamywało nas to). Sędziowanie mogłoby być lepsze. Póki co wygląda to jak Katar 2015. Oby tak było do końca.
Buszek
20.08.2016 / 03:37:01
KAZDY MOWI ZE "WYGRALISMY" A JAK POLSKA DRUZYNA PRZEGRA TO JUZ JEST "PRZEGRALI" A NIE "PRZEGRALISMY"