3:1! Ronaldo trafia po raz drugi w finale Ligi Mistrzów!

EQRoy/Shutterstock
Real Madryt mierzy się z Juventusem FC w finale Ligi Mistrzów.

Lepiej finałowe starcie zaczęli mistrzowie Włoch. Najpierw groźnie uderzał Gonzalo Higuain, a kilka minut później fantastyczną interwencją po strzale Miralema Pjanicia popisał się Keylor Navas.

W kolejnych minutach "Królewscy" uspokoili grę i częściej byli w posiadaniu piłki.

Real Madryt objął prowadzenie w 20 minucie. Autorem bramki był Cristiano Ronaldo. Podopieczni Zinedine Zidane'a wyprowadzili kapitalną kontrę, którą płaskim strzałem koło słupka wykończył portugalski napastnik.

Juventus wyrównał za sprawą Mario Mandżukicia, który popisał się kapitalnym trafieniem. Chorwat przyjął piłkę na klatkę w polu karnym i uderzył momentalnie, będąc tyłem do bramki.

W 61 minucie Real ponownie objął prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Casemiro. Brazylijczyk uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Juventusu i wpadła do siatki.

Chwilę później mieliśmy już 3:1. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Cristiano Ronaldo.

Składy obu drużyn:

Real Madryt: Keylor Navas, Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric, Isco, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema

Juventus FC: Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellieni, Leonardo Bonucci, Alex Sandro, Daniel Alves, Miralem Pjanic, Sami Khedira; Paulo Dybala, Mario Mandżukić, Gonzalo Higuain
Źródło: własne/Twitter