betclic

Finał Ligi Światowej w Polsce: Ostatni sprawdzian przed Rio

Ostatnia aktualizacja: 08/07/16 10:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Grzegorz Jereczek, wikicommons

Od 13 do 17 lipca w Tauron Arenie w Krakowie zostanie rozegrany Final Six Ligi Światowej z udziałem Polski, Brazylii, Francji, Serbii USA i Włoch. - W Krakowie zapowiada się wielkie święto siatkówki. Będzie to ostatni sprawdzian przed najważniejszym turniejem czterolecia, czyli igrzyskami olimpijskimi w Rio - powiedział Sebastian Świderski, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) powierzyła Polsce organizację Final Six Ligi Światowej 2016. W Tauron Arenie oprócz gospodarzy zagrają reprezentacje Brazylii, Francji, Serbii, USA i Włoch.

- Uważam, że bardzo dobrze się złożyło, że tegoroczny Final Six Ligi Światowej organizowany jest w Polsce. To wspaniałe wydarzenie sportowe. Nasza reprezentacja będzie miała okazję zagrać przed świetną polską publicznością, sponsorami i dziennikarzami. Dla naszej drużyny będzie to przetarcie przed najważniejszym turniejem czterolecia, czyli igrzyskami olimpijskimi w Rio - powiedział Sebastian Świderski.

I dodał - To będzie ostatni sprawdzian przed imprezą docelową. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że rozgrywamy go w Polsce. Drużyny, które zagrają w Krakowie z wyjątkiem Serbii również zagrają w Rio de Janerio. Myślę, że gra w Final Six będzie dobrą okazją do sprawdzenia, na jakim etapie przygotowań są biało-czerwoni.

W fazie grupowej podopieczni Stephane’a Antigi nie prezentowali najwyższego poziomu. Zdaniem byłego reprezentanta Polski turniej w Krakowie pozwoli trenerom na podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących składu drużyny, która poleci na igrzyska olimpijskie.

Zdarzenia ze wszystkich spotkań finału Ligi Światowej możecie wytypować na stronie Bet.pl.
Źródło: pzps.pl/własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!