Finał singla nie dla Nadala! O złoto powalczy Del Potro

Ostatnia aktualizacja: 13/08/16 22:49, Komentarzy: 0

0
0

Powracający po kontuzji Juan Martin del Potro ma kolejną żywą legendę tenisa na rozkładzie. Argentyńczyk, który w I rundzie odprawił Novaka Djokovicia, zwyciężył w półfinale z Rafaelem Nadalem. W finale zagra z Andym Murrayem.

Mecz trwał ponad trzy godziny i śmiało może kandydować do miana najlepszego pojedynku turnieju olimpijskiego.

Pierwszy set padł łupem Rafaela Nadala, który na przełamanie czekał jednak dopiero do dwunastego gema. W drugiej partii górą był Del Potro, który odebrał serwis rywalowi już przy stanie 1:1, a później utrzymywał własne podanie i wygrał 6:4.

W decydującym secie oglądaliśmy tenis w najlepszym wydaniu. Bliżej wygranej był Argentyńczyk, który przy stanie 5:4 serwował po wygraną. Nadal zebrał się raz jeszcze i doprowadził do tie-breaka. W nim lepszy okazał się Del Potro, który w finale zagra z Andym Murrayem. Nadala czeka pojedynek o brąz z Kaim Nishikorim.

Juan Martin del Potro - Rafael Nadal 5:7, 6:4, 7:6(5)