betclic

"Flagi na stadionie? Panuje wolność słowa"

Ostatnia aktualizacja: 07/08/15 10:00, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Pablo Saludes Rodil, wikicommons

Prezes FC Barcelony Josep Maria Bartomeu zachęcił kibiców "Blaugrany" do przywiezienia ze sobą katalońskich symboli narodowych do Tbilisi, gdzie 11 sierpnia rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Europy.

Po zwycięskim spotkaniu z AS Romą w Pucharze Gampera, Bartomeu zapewnił fanów swojej drużyny, że w sprawie wnoszenia flag na stadion, każdy powinien działać według swojego uznania. Zagwarantował również, że w razie jakichkolwiek kar, klub stanie po ich stronie.

- Zwolennicy Barcelony powinni zabrać ze sobą tyle flag, ile zechcą. Panuje wolność słowa, a my zawsze podejmiemy wszelkie działania dyplomatyczne, aby bronić swoich członków - powiedział Bartomeu cytowany przez "Marcę".

- Uważam, że kibice nie muszą się powstrzymywać. Przeciwnie, powinni wyrazić swoje stanowisko. Podczas spotkania z Romą na stadionie był widoczny transparent - dodał prezydent.

Bartomeu skomentował również występ swojego zespołu w meczu przeciwko Włochom.

- To było wspaniałe spotkanie z ogromnym udziałem kibiców. Z Romą mamy bardzo dobre relacje. Znowu prezentujemy futbol, który wszyscy znamy i uwielbiamy - zaznaczył.

FC Barcelona została już ukarana za obecność katalońskich flag podczas finału Ligi Mistrzów. UEFA nałożyła na klub 30 tys. euro grzywny.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior starszy
Fiedas
Zarejestrowany od: 993 dni
Ilość komentarzy: 247
Oceny: +1767
Kibicuje:
Arsenal Londyn Polska Zawisza Bydgoszcz
07.08.2015 / 10:52:32
Jakby Wrocławianie wywiesili flagi Śląska pewnie by dostali pierdyliard grzywny no bo przecież naziści i separatyści.