betclic

Fornalik: Gra z mocnym rywalem daje więcej

Ostatnia aktualizacja: 25/06/16 10:53, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

W czasie trwającego okresu przygotowawczego piłkarze chorzowskiego Ruchu będą sprawdzać swoją formę z mocnymi przeciwnikami. – Gra z mocnym rywalem daje więcej – podkreśla trener Waldemar Fornalik cytowany przez oficjalną witrynę chorzowian.

Zwykle w pierwszej fazie przygotowań chorzowianie mierzyli się z niżej notowanymi rywalami. Na przetarcie organizowano sparingi z Rozwojem Katowice, Puszczą Niepołomice, ROW-em Rybnik czy czeskimi drugoligowcami – Opavą i Karviną. W tym roku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Od samego początku „Niebiescy” mają za rywali mocne zespoły. Przed tygodniem zagrali z trzecią drużyną ostatniego sezonu – Zagłębiem Lubin, a jutro w Kamieniu będą rywalizować z innym pucharowiczem – Cracovią.

Co ciekawe, to przeciwnicy wyszli z propozycją sparingów. – Zagłębie i Cracovia zwróciły się do nas z pytaniem, czy byśmy z nimi nie zagrali, bo przygotowują się do udziału w europejskich pucharach i szukają dobrych sparingpartnerów – przyznał trener Waldemar Fornalik. Jedynym niżej notowanym rywalem w okresie przygotowawczym będzie Raków Częstochowa, z którym Ruch zmierzy się w najbliższą środę. Później chorzowian czekają starcia z Wisłą Kraków i Karpatami Lwów oraz niezwykle interesujący sparing z mistrzem Izraela – Hapoelem Beer Szewa. – Zawsze gra z mocnym przeciwnikiem daje więcej. Trzeba przyznać, że w tym roku mamy bardzo konkretne sparingi – podkreślił Fornalik.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior starszy
raflol872
Zarejestrowany od: 538 dni
Ilość komentarzy: 328
Oceny: +1622
Kibicuje:
Manchester United Borussia Dortmund Ruch Chorzów Polska Real Madryt
25.06.2016 / 13:19:53
Trzeba mierzyć wysoko

Tabela