betclic

Fornalik po remisie z Legią: Czuję niedosyt

Ostatnia aktualizacja: 20/04/16 08:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Pomimo bezbramkowego remisu z Legią Warszawa, szkoleniowiec chorzowskiego Ruchu, Waldemar Fornalik nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, którzy - jego zdaniem - rozegrali bardzo dobry pojedynek.

Opiekun ekipy Niebieskich w kilku zdaniach ocenił wtorkowe starcie:
- Szczególnie w drugiej połowie zagraliśmy jedno z lepszych spotkań, w jakim do tej pory uczestniczyliśmy. Potrafiliśmy w wielu sytuacjach zepchnąć Legię do głębokiej defensywy. Samo to, że stworzyliśmy przynajmniej trzy-cztery stuprocentowe sytuacje świadczy o tym, że był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu - stwierdził Fornalik cytowany przez oficjalną witrynę klubową.

- Nie wiem, co powiedział trener Legii, ale ja czuję niedosyt, bo wydaje mi się że mieliśmy więcej sytuacji niż rywal. W tym meczu brakowało tylko bramek, poza tym było wszystko, co kibice mogli sobie wyobrazić. Szybkie akcje, sytuacje podbramkowe, agresywna gra, zaangażowanie, determinacja, więc wszystko o co chodzi w piłce nożnej – dodał.

Szkoleniowiec wspominał również poprzedni pojedynek z Legią przy Cichej, w którym chorzowianie przegrali 1:4. – Nie obawiałem się, że powtórzy się ten sam scenariusz, bo wtedy to był jeden z naszych pierwszych meczów w lidze. Pamiętamy, jak tworzył się ten zespół, wielu zawodników rozgrywało jeśli nie debiutanckie, to jedne z pierwszych meczów w Ekstraklasie. Choćby Mateusz Cichocki jest dziś mądrzejszy o te kilka rozegranych spotkań, jest trochę bardziej doświadczonym zawodnikiem. Zdawaliśmy sobie sprawę z siły Legii, ale z drugiej strony bardzo zależało nam, żeby zagrać solidny mecz i to się udało – podkreślił trener Ruchu.

Świetnie funkcjonowały skrzydła chorzowian, a na szczególne pochwały zasłużył Łukasz Moneta – Na pewno zagrał dobry mecz. Nie chcę mówić, czy najlepszy, ale skoro są takie opinie, to coś jest na rzeczy. Cały zespół zasłużył na słowa uznania, nie tylko skrzydła. Jakieś obawy mogły być, dla Łukasza to był jeden z pierwszych meczów w Ekstraklasie, ale dobrze to funkcjonowało i oby tak dalej – podsumował swoją wypowiedź były trener reprezentacji Polski.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!