betclic

Fornalik: Wielkie Derby Śląska? To jest normalny mecz

Ostatnia aktualizacja: 18/02/16 17:16, Komentarzy: 1

1
1
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w 23. kolejce Ekstraklasy. Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji trener "Niebieskich", Waldemar Fornalik przyznał, że jego drużyna jest przygotowana na ciężki pojedynek.

- Kolejne derby przed nami, w trochę innych okolicznościach, na nowo oddanym stadionie. Co prawda nie w całości, ale i tak robi wrażenie. Liczymy na ciekawy mecz, że kibice zobaczą dobrą piłkę. Przygotowujemy się do tego meczu bardzo starannie, jesteśmy gotowi na twardy, zdecydowany pojedynek - powiedział 52-letni szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

- Nie mamy wielu zawodników, którzy nie grali jeszcze w derbach, występowali już również przy takiej publiczności, w sytuacjach gdy naszych kibiców nie było. Nie wyobrażam sobie, żeby to miało stanowić problem. Natomiast przygotowanie mentalne to już nasza wewnętrzna sprawa, której się trzymamy. Zawodnicy doskonale wiedzą, jakie to są mecze, doskonale wiedzą że jest to też normalny mecz, trzeba grać w piłkę, realizować założenia. Emocje nie mogą wziąć góry nad rozsądkiem - dodał.

Waldemar Fornalik odniósł się również do sytuacji kadrowej w swoim zespole. - Ze świeżych urazów, kontuzja Mateusza Cichockiego. Wciąż leczą się też Michał Helik i Maciek Urbańczyk, pozostali zawodnicy są zdrowi i przygotowani do gry - zaznaczył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
anastazja.potocka
Zarejestrowany od: 552 dni
Ilość komentarzy: 98
Oceny: +1143
Kibicuje:
Inter Mediolan
19.02.2016 / 12:41:47
Tak szczerze to jeszcze się nie spotkałam by jakiś trener powiedział, że jego drużyna nie jest przygotowana, ze pewnie chłopaki znowu nie zrealizują założeń meczowych i że drużyna na pewno nie powalczy bo im się nie chce. Co takie artykuły wnoszą?

Tabela