betclic

Fornalik: Znowu jesteśmy w trakcie zmian

Ostatnia aktualizacja: 12/09/16 10:06, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Ruch Chorzów zmierzy się w poniedziałek na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Waldemar Fornalik, trener "Niebieskich", powiedział, że jego podopiecznym przydała się przerwa w rozgrywkach.

Zespół z Cichej, po wygranej z Wisłą w Krakowie, zanotował ostatnio remis oraz porażkę. Czy przerwa w rozgrywkach przyszła dla chorzowskiej drużyny w odpowiednim momencie?

- Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. To się okaże. Nigdy nie jest tak, że nie ma nad czym pracować na treningach. Znowu jesteśmy w trakcie zmian. W wygranym meczu z Wisłą Kraków doszliśmy do punktu, w którym zespół zaczął dobrze funkcjonować. Wtedy odszedł od nas Mariusz Stępiński, dołączyło dwóch nowych zawodników i znowu musimy tworzyć, nad czymś pracować. Pod tym względem ten okres przerwy w rozgrywkach był nam potrzebny - powiedział Fornalik, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Trener Ruchu nie będzie mógł w najbliższym spotkaniu skorzystać z pauzującego za kartki Pawła Oleksego. Za niego będzie mógł wystawić kogoś z trójki: Michał Koj, Marcin Kowalczyk i Łukasz Moneta.

- Wszystkie te warianty bierzemy pod uwagę. Dobrze, że mamy z czego wybierać
- podkreślił.

Szkoleniowiec wypowiedział się również na temat ruchów kadrowych najbliższego rywala, który pozyskał w ostatnim czasie kilku zagranicznych piłkarzy.

- W ostatnich spotkaniach Śląsk grał w zbliżonym składzie, dlatego wydaje mi się, że tu wielkich zaskoczeń nie będzie. Wrocławianie sprowadzają zawodników doświadczonych, z przeszłością czy to w Ekstraklasie, czy w ligach zagranicznych - ocenił Fornalik.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!