Francja i Holandia gromią, gol pomocnika Legii

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Aż pięć goli padło w piątkowym meczu 2. kolejki eliminacji do mistrzostw świata grupy A, w którym Francja podejmowała Bułgarię. Les Bleus pokonali podopiecznych Petara Hubheva 4:1, ale pierwszego gola w tym pojedynku strzelił już w 6. minucie pomocnik warszawskiej Legii, Michaił Aleksandrow, bezbłędnie egzekwując rzut karny.

W spotkaniu tym Władisława Stojanowa dwukrotnie pokonał Kevin Gameiro, a po jednym golu dołożyli Antoine Griezmann i Dimitri Payet. Dla Trójkolorowych to pierwszy triumf w tych eliminacjach.

W innym meczu tej grupy Holandia wygrała z Białorusią 4:1, a dublet ustrzelił Quincy Promes, któremu ten wyczyn zajął niewiele ponad kwadrans.

Szwecja po golu Mikaela Lustiga pokonała 1:0 Luksemburg, który kończył to starcie osłabiony, bowiem w 82. minucie Kevin Malget zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Po piątkowych wynikach trzy drużyny w grupie A maja po cztery punkty. W tabeli prowadzi Holandia, przed Francją i Szwecją.