Francja pokonała Szwecję po golach Pogby i Payeta

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Francja wygrała ze Szwecją 2:1 w piątkowym meczu grupy A piłkarskich eliminacji mistrzostw świata 2018.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej sytuacji. Po przerwie goście objęli prowadzenie po strzale Emila Forsberga z rzutu wolnego. Nie minęło 180 sekund i do remisu doprowadził Paul Pogba. W 65. minucie Francuzi wyszli na prowadzenie po strzale Dimitriego Payeta i nie oddali go już do ostatniego gwizdka arbitra.

"Les Bleus" są liderem grupy z 10 punktami po czterech rozegranych spotkaniach. Natomiast reprezentacja ze Skandynawii zdobyła siedem "oczek" i plasuje się na drugiej lokacie.

Pozostałe dwa spotkania 4. kolejki w tej grupie zostaną rozegrane w niedzielę 13 listopada. Luksemburg zmierzy się z Holandią, natomiast Bułgaria podejmie Białoruś.