betclic

"Francja powinna zrezygnować z organizacji mistrzostw Europy"

Ostatnia aktualizacja: 16/11/15 14:59, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Paolo Bona / Shutterstock.com

Francja powinna zrezygnować z organizacji mistrzostw Europy - uważa Just Fontaine.

83-letni Fontaine to jedna z legend francuskiego futbolu. W 1958 roku został królem strzelców mundialu w Szwecji. Popisał się wtedy niezwykłym wyczynem - w sześciu spotkaniach turnieju zdobył aż trzynaście goli.

- To, co zaraz powiem rani moje serce, bo nie mogłem się doczekać mistrzostw Europy, ale Francja powinna zrezygnować z ich organizacji - mówi Fontaine nawiązując do piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu. Zginęło w nich 129 osób. Blisko 100 walczy o życie w szpitalach.

- Każdy kraj może ugościć turniej, ale nie my. Bardzo się boję, że "czarny piątek" będzie się powtarzał. Nie sądzę, żebyśmy mogli zagwarantować bezpieczeństwo, które jest niezbędne do przeprowadzenia tak wielkiego wydarzenia - dodaje były reprezentant Francji.

Zamachowcy próbowali dostać się na Stade de France w trakcie meczu Francji z Niemcami. Chcieli zdetonować ładunek wybuchowy na trybunach.

- Jest zbyt niebezpiecznie. Czy myślicie, że w przyszłości ludzie będą chcieli znowu iść na Stade France? Może prawdą jest, że czas leczy rany, ale nie mogę sobie teraz wyobrazić, że ludzie znowu tam pójdą. Strach wróci, gdy pojawią się na stadionie. Zawsze będą pamiętali o eksplozji bomb - zakończył Fontaine.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Junior
franqsek
Zarejestrowany od: 639 dni
Ilość komentarzy: 22
Oceny: +152
Kibicuje:
Chelsea Londyn
16.11.2015 / 15:31:56
nie ma się co oszukiwać dużo kibiców zrezygnuje z przyjazdu do francji bo bali się o swoje dupsko po tych zamachach za nic w świecie nikt mnie namowi zeby jechać na me do francji
Kluczowy zawodnik
Makaveli
Zarejestrowany od: 1598 dni
Ilość komentarzy: 4420
Oceny: +11631
Kibicuje:
FC Barcelona Mordovia Saransk
16.11.2015 / 17:02:44
Nie histeryzuj. Masz większą szansę zginąć w wypadku drogowym w czasie dojazdu na miejsce niż w ataku terrorystycznym. Nie ma szans, by realnie meczom coś groziło. Terroryzm ma szansę w atakach na niebronione, przypadkowe cele, których nie da się obstawić w komplecie. Stadion to zawsze twierdza. Nawet ostatnio nie próbowali nic ze stadionem robić, tylko jakieś petardy przerzucili przez płot.

Stosując logikę pana Fonteina, wszyscy Europejczycy musieliby siedzieć 24/7 w piwnicach i nie wychodzić. Zagrożenie terrorystyczne jest bardziej medialne niż realne.