Francja remisuje ze Szwajcarią i wygrywa grupę A. Historyczne zwycięstwo Albanii [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19/06/16 22:53, Komentarzy: 12

5
12

Reprezentacja Francji zremisowała bezbramkowo ze Szwajcarią i wygrała grupę A EURO 2016. Historyczne zwycięstwo odniosła Albania, która pokonała Rumunię 1:0.

Pierwsza połowa w meczu Francji ze Szwajcarią nie przyniosła bramek. Mimo to pojedynek stał na wysokim poziomie i widzieliśmy sporo okazji pod jedną i drugą bramką.

Początkowo przewagę mieli gospodarze. Bardzo aktywny był w szczególności Paul Pogba - w 12 minucie jego strzał z największym trudem na rzut rożny wybił Yann Sommer, a przy kolejnym potężnym uderzeniu zza pola karnego bramkarza Szwajcarii uratowała poprzeczka.

Z biegiem czasu Szwajcarzy uspokoili grę, oddalili zagrożenie od własnego pola karnego i stworzyli kilka ciekawych sytuacji pod bramką Hugo Llorisa. A Francja miała coraz mniej do powiedzenia na połowie rywali.

Drugie spotkanie pomiędzy Rumunią a Albanią miało niemal identyczny przebieg. Najpierw przeważali Rumuni, lecz w kolejnych minutach to Albańczycy byli coraz niebezpieczniejsi. Dopięli swego w 43 minucie, kiedy bramkę zdobył dla nich Armando Sadiku.

W drugiej połowie pierwszą doskonałą szansę na strzelenia gola dla "Trójkolorowych" miał Antoine Griezmann. Podopieczni Didiera Deschampsa wyprowadzili świetną akcję, a wykańczał ją napastnik Atletico Madryt. Uderzył jednak źle i Yann Sommer nie miał większych problemów z interwencją.

Francuzi nie grali jednak dobrze, nie potrafili znaleźć recepty na świetnie dzisiaj dysponowanych przeciwników. W kolejnych minutach francuscy zawodnicy nie umieli stworzyć zagrożenia pod bramką Szwajcarii.

Fantastyczną akcję gospodarze przeprowadzili dopiero w 76 minucie. Sissoko popędził prawą stroną boiska, dośrodkował, do piłki doszedł Payet, który uderzył z pierwszej piłki i trafił w poprzeczkę.

W drugim spotkaniu również nie byliśmy świadkami zbyt wielu okazji podbramkowych. Rumuni mieli  szansę wyrównać 76 minucie, lecz Albańczyków po uderzeniu Florina Andone uratowała poprzeczka.

W obu spotkaniach nie zobaczyliśmy już więcej goli. Pierwsze miejsce w grupie A zajęła Francja z dorobkiem siedmiu punktów. Za nimi uplasowali się Szwajcarzy z pięcioma oczkami. Trzecia lokata dla Albanii - 3 pkt - a czwarta dla Rumunii - 1 pkt.