Freiburg ograł Herthę przed własną publicznością

360b/Shutterstock
SC Freiburg wygrał przed własną publicznością z Herthą BSC 2:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Schwarzwald-Stadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 39. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Janik Haberer, który pokonał bramkarza gości po dograniu Vincenzo Grifo.

W 87. minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Nils Petersen, który popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. Chwilę później honorowego gola dla gości zdobył Julian Schieber. Warto zaznaczyć, że były gracz Borussii Dortmund był w tym spotkaniu rezerwowym.

Dzięki wygranej, SC Freiburg awansował na ósme miejsce w tabeli. Podopieczni Christiana Streicha mają na swoim koncie 26 punktów, z kolei Hertha BSC zdobyła do tej pory 30 "oczek" i znajduje się na szóstej pozycji.