betclic

Gabriel Jesus: Gra na igrzyskach w Rio de Janeiro dodała mi pewności siebie

Ostatnia aktualizacja: 12/10/16 20:38, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Antonio Scorza/Shutterstock

Gabriel Jesus staje się coraz pewniejszym punktem reprezentacji Brazylii, która po wyjazdowym zwycięstwie z Wenezuelą 2:0 objęła prowadzenie w tabeli eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej. 

Pierwszą bramkę na Estadio Olimpico Metropolitano de Merida zdobył właśnie dziewiętnastoletni napastnik, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza gospodarzy i skierował piłkę do siatki efektownym lobem. 

- Jestem bardzo szczęśliwy. Gra na igrzyskach w Rio de Janeiro (gdzie Brazylia po raz pierwszy w historii zdobyła złoty medal - przyp. red.) dodała mi pewności siebie, a dzięki systematycznej pracy ciągle się rozwijam. Największą satysfakcję sprawiają mi występy w kadrze - podkreślił napastnik Palmeiras Sao Paulo w rozmowie z "O'Globo".

- Mieliśmy trudną sytuację w klasyfikacji, ale poradziliśmy sobie z nią i teraz po kilku zwycięstwach jesteśmy liderami - zaznaczył przyszły zawodnik Manchesteru City. 

6 listopada "Canarinhos" podejmą w walce o mundial w Rosji drużynę Argentyny, która po przegranej z Paragwajem 0:1 spadła na piąte miejsce w tabeli, gwarantujące tylko udział w barażach. 

- Nie mam dobrych wspomnień z meczów przeciwko zespołom z Argentyny, ale staram się to wykasować z pamięci. Zebrałem cenne doświadczenie i zachowuje chłodną głowę. To są jedne z najsłynniejszych klasyków i wiele może się zdarzyć. Musimy dalej wygrywać i koncentrujemy się tylko na tym - dodał Gabriel Jesus.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela