betclic

Gerrard: Benitez mnie nie lubił, ale był najlepszym taktykiem

Ostatnia aktualizacja: 14/09/15 15:40, Komentarzy: 1

4
1
Fot. Laszlo Szirtesi / Shutterstock.com (Benitez na ławce trenerskiej The Reds)

Steven Gerrard ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż uważa Rafaela Beniteza za najlepszego taktyka, z którym miał okazję pracować. Obecny szkoleniowiec Realu Madryt prowadził zespół Liverpoolu w latach 2004-2010.

- Na konferencjach prasowych Benitez mówił o piłkarzach posługując się ich imieniem, jednak ja zawsze byłem "Gerrardem". Tak samo było w szatni, ale nie obchodziło mnie to, ponieważ był najlepszym taktykiem, z jakim miałem okazję pracować w Liverpoolu i Anglii - napisał Gerrard w swojej książce, cytowanej przez "Daily Mail".

- Nie sprawiłoby mi żadnej różnicy, gdyby nagle zaczął mówić do mnie "Stevie". Zależało mi wyłącznie na wygrywaniu kolejnych spotkań i wiedziałem, że Rafa pomoże w tym zespołowi - dodał.

- Wydaje mi się jednak, że nie lubił mnie jako osoby. Nie jestem pewny dlaczego, ale mam takie odczucia. Mogę podnieść słuchawkę i porozmawiać z każdym z moich poprzednich szkoleniowców, ale nie z nim - zaznaczył.

Były kapitan "The Reds" przyznał również, że ciągle starał się udowodnić Benitezowi swoją wartość i przez to stał się lepszym piłkarzem.

- Nasza współpraca była bardzo profesjonalna, a jego chłód sprawił, że stałem się lepszym zawodnikiem. Robiłem wszystko, aby usłyszeć od niego jakiś komplement i chciałem, żeby uważał mnie za potrzebnego piłkarza. Byliśmy jak ogień i lód, ja do wszystkiego podchodziłem z pasją, a on był strategiem - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 634 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6149
Kibicuje:
Real Madryt
14.09.2015 / 16:16:19
Jego taktyki były tak dobre, że aż piłkarze nie byli w stanie prawidłowo ich realizować na boisku.

Tabela