Gerrard, Fernando Torres, Griezmann i inni. Najlepsi piłkarze, którzy nigdy nie wygrali ligi

mooinblack/Shutterstock
Magazyn "FourFourTwo" opublikował listę najlepszych piłkarzy, którzy nigdy nie zdobyli tytułu mistrzowskiego. W zestawieniu nie zabrakło wielkich nazwisk.
Listę otwiera Anglik, który niegdyś strzelił nam trzy gole podczas mistrzostw świata w 1986 roku. Potem nie brakuje wspaniałych piłkarzy z przeszłości, a także bardziej współczesnych czasów.
Gary Lineker
Lineker wygrał więcej indywidualnych nagród niż pucharów. Dwukrotny piłkarz roku, drugi w plebiscycie Złotej Piłki, trzykrotny król strzelców ligi angielskiej i król strzelców mundialu. Jedynymi jego trofeami były jednak tylko Puchar FA z Evertonem, Puchar Króla z Barceloną i Puchar Zdobywców Pucharów. Karierę zakończył z taką samą liczbą tytułów mistrzowskich, jak i żółtych i czerwonych kartek, czyli zero.
Fernando Torres
34-letni Hiszpan gra obecnie dla walczącego o utrzymanie, japońskiego Sagan Tosu. To brzmi niewiarygodnie, że piłkarz, który zdobywał mistrzostwo Europy, mistrzostwo świata, Ligę Mistrzów czy Ligę Europy, nigdy nie wygrał ligi. W szczególności, że grał dla trzech wielkich klubów, które w tym czasie odnosiły spore sukcesy.
Socrates
Grał dla wspaniałej drużyny, która nie wygrała nic - Brazylia w 1982 roku. Jego gabinet z trofeami nie powinien być tak ubogi. W piłce klubowej jedynym zespołem, jaki reprezentował poza granicami kraju była Fiorentina.
Steven Gerrard i Jamie Carrager
Dwaj zawodnicy Liverpoolu to prawdziwe słonie w tym zestawieniu. Włączając ich do tej listy, przypominamy o tym bolesnym fakcie fanom Liverpoolu i nie sugerujemy, że to nie byli wspaniali piłkarze.
Stanley Matthews
Był pierwszym zwycięzcą Złotej Piłki. W swojej karierze zdobył tylko Puchar FA - po pamiętnym występie w finale - a także kilka tytułów w drugiej lidze.
Jimmy Floyd Hasselbaink
Dwukrotny król strzelców Premier League z pewnością zasłużył na to, by zdobyć więcej niż tylko Puchar Portugalii z Boavistą. Przegrywał finał Pucharu Króla z Atletico, dwa finały FA Cup z Chelsea, finał Pucharu UEFA z Middlesbrough, finał Pucharu FA z Cardiff i był wicemistrzem Anglii z "The Blues".
Antoine Griezmann
W ostatnim sezonie drugi z Atletico. W sezonie 2015/2016 zajęli dopiero trzecie miejsce, mimo 88 punktów na koncie i tylko 18 straconych bramek, co jest brutalne. Zdobył mistrzostwo świata, ale wciąż nie wygrał ligi, dołączając do Atletico po tym, jak ci sięgnęli po tytuł mistrzowski w La Liga w sezonie 2013/2014. Przegrał również finał Ligi Mistrzów.
Gordon Banks
Mistrz świata z 1966 roku i najlepszy bramkarz w historii angielskiego futbolu, w piłce klubowej wywalczył tylko dwa puchary. Dwa Puchary Ligi - najpierw z Leicester, a potem ze Stoke. Przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) uznany drugim najlepszym golkiperem w historii.
Bobby Moore
Mistrz świata z 1966 roku, przez wiele lat reprezentował barwy West Ham United, z którym nie zajął w lidze miejsca wyższego niż szóste.
Daniele De Rossi
Choć Roma zdobyła mistrzostwo w 2001 roku, to ten sukces przyszedł za wcześnie dla 17-letniego wówczas De Rossiego, który zadebiutował kilka miesięcy później. Przez następne 17 lat gry pomocnik osiem razy był wicemistrzem Włoch.
Jay-Jay Okocha
Kiedy grał dla Eintrachtu, niemiecki zespół kończył rozgrywki ligowe na 3 i 5 miejscu. W tureckiej Super Lidze z Fenerbahce był 2 i 3. Przechodząc za spore wówczas pieniądze do PSG - 14 mln funtów - nie zdołał wygrać ligi. Zajmował 2 i 4 pozycję w Ligue 1.
Marco Reus
Podobnie jak Griezmann, dołączył do Borussii Dortmund, kiedy ta miała już tytuły mistrzowskie na koncie. Potem zaczęła się dominacja Bayernu Monachium. Reus kończył jako drugi siedem razy w swoich pierwszych czterech sezonach dla BVB - trzy wicemistrzostwa Bundesligi, trzy finały Pucharu Niemiec i finał Ligi Mistrzów. Pierwsze trofeum zdobył już po odejściu Kloppa - Puchar Niemiec w sezonie 2016/2017.
Juan Mata
Mata wygrał Ligę Mistrzów w swoim pierwszym sezonie w Chelsea, więc nie wygląda to źle. Nie zdobył natomiast mistrzostwa ani z "The Blues", ani z Manchesterem United.
Giuseppe Signori
Kiedy wygrywasz trzy razy klasyfikację strzelców ligi włoskiej i w ciągu pięciu lat zdobywasz 105 goli w 152 meczach, a twój zespół kończy rywalizację ligową na kolejno 5, 4, 2, 3 i 4 pozycji, to zastawiasz się, jak to się stało. To piłkarskie życie Signoriego w Lazio. Przez te pięć lat Lazio zdobyło o 24 bramki więcej niż jakakolwiek drużyna we Włoszech, ale ani razu nie sięgnęli po Scudetto.
Klaas-Jan Huntelaar
Pięć sezonów z seryjnie zdobywającym mistrzostwo Ajaksem. Po jednym sezonie z seryjnie wygrywającymi ligę Milanem i Realem Madryt. I ani jednego tytułu mistrzowskiego.