betclic

"Gerrard może się dużo nauczyć w USA"

Ostatnia aktualizacja: 25/09/15 12:03, Komentarzy: 1

0
1
Fot. AGIF / Shutterstock.com

Bruce Arena uważa, że Stany Zjednoczone są świetnym miejscem, by Steven Gerrard mógł rozwijać swoje umiejętności trenerskie.

Były kapitan Liverpoolu od kilku miesięcy jest piłkarzem Los Angeles Galaxy. Niedawno Gerrard ujawnił w swojej autobiografii, że zostałby w klubie z Anfield Road, gdyby zaoferowano mu pracę w sztabie szkoleniowym Brendana Rodgersa.

Jeśli rzeczywiście 35-letni pomocnik chce w przyszłości pracować jako trener, to dobrze trafił. Tak przynajmniej uważa Bruce Arena. Szkoleniowiec LA Galaxy jest przekonany, że USA to znakomite miejsce do rozwijania umiejętności trenerskich.

- Stany Zjednoczone są najlepszym środowiskiem dla trenerów. Mamy najlepsze ligi zawodowe w wielu sportach. Obserwowanie, jak trenerzy i zawodnicy radzą sobie z presją w różnych sytuacjach, jest bardzo interesujące - mówi były selekcjoner reprezentacji USA.

- Mam nadzieję, że spełnimy zawodnicze ambicje Stevena, a on zbierze doświadczenia przydatne do funkcjonowania po zakończeniu piłkarskiej kariery - dodał Arena.

- Gerrard jest wyjątkowy. Wywiera na ludziach nadzwyczajne wrażenie. W Los Angeles może się cieszyć ze spędzania czasu ze swoją rodziną w miejscach publicznych. Ludzie są tutaj przyzwyczajeni do sławnych osób, więc mu nie przeszkadzają - zakończył trener Los Angeles Galaxy.
Źródło: ESPN
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 915 dni
Ilość komentarzy: 4883
Oceny: +48192
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
25.09.2015 / 12:08:50
Gerrard jest wielki

Tabela