Giampiero Ventura niezadowolony z pierwszej połowy przeciwko Liechtensteinowi

kivnl/Shutterstock
Reprezentacja Włoch pokonała u siebie Liechtenstein 5:0 w niedzielnym meczu szóstej kolejki grupy G eliminacji Mistrzostw Świata 2018. Giampiero Ventura, selekcjoner gospodarzy, był niezadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszych 45 minutach.

Włosi do przerwy prowadzili tylko 1:0. Na listę strzelców wpisał się Lorenzo Isigne. „Azzurri” dopiero po przerwie zagrali znacznie lepiej i strzelili cztery kolejne gole.

-
Uważam, że taka pierwsza połowa będzie dla nas pożyteczna. Kiedy chcesz zrobić za dużo, to wtedy nie robisz nic

Piłka nożna to jednak dwie połowy. W drugiej graliśmy. Lepiej operowaliśmy piłką, natomiast w pierwszy tylko staraliśmy się strzelić gola, nie robiąc niczego wcześniej, co jest potrzebne, aby trafić do siatki.
Druga połowa była znacznie bardziej konkretna. Dobrze spisał się cały zespół, staraliśmy się grać podaniami, aby stwarzać sobie sytuacje, a nie strzelaliśmy tylko na bramkę