betclic

Ginter: Skupiam się raczej na defensywie

Ostatnia aktualizacja: 09/11/15 15:35, Komentarzy: 0

0
0
Fot. 360b/Shutterstock

Borussia Dortmund wygrała 3:2 niedzielne Derby Zagłębia Ruhry, a jednym z bohaterów tego spotkania był Matthias Ginter. Obrońca BVB nie tylko zdobył bramkę, ale także zaliczył asystę przy trafieniu Kagawy.

Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnik nie ukrywał radości: - To wspaniałe uczucie, bardzo się ciesze. Jeszcze bardziej jednak raduje mnie wygrana całego zespołu. Moim celem jest pomaganie drużynie w zdobyciu trzech punktów i tym razem mi się to udało.

Ginter zaznaczył, że jego zadaniem nie jest raczej strzelanie goli. - Jako obrońca skupiam się na defensywie. Rzadko w trakcie meczu masz na tej pozycji szansę na trafienie - dodał. - Jako zespół nie chcieliśmy w tym starciu eksperymentować, ale narzucenie naszego stylu gry opłaciło się. 

- Wiedzieliśmy, że po tym meczu możemy odskoczyć takim rywalom jak Wolfsburg, Leverkusen czy Gladbach. Chcieliśmy także uciec Schalke, dlatego było to spotkanie o sześć punktów. Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem. To dla nas kluczowa wygrana - podsumował podopieczny trenera Thomasa Tuchela.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela