Girona wróciła do wygrywania. Minęła w tabeli FC Barcelonę

Girona przełamała się po kiepskich wynikach z ostatnich meczów. Na zakończenie 26 kolejki La Liga wygrała z Rayo Vallecano 3:0.
Girona jeszcze niedawno prowadziła w tabeli La Liga. Ostatnio rewelacja rozgrywek złapała jednak zadyszkę. W trzech poprzednich meczach zdobyła zaledwie jeden punkt.
Usprawiedliwieniem dla Girony jest zestaw ostatnich rywali - grała z Realem Sociedad San Sebastian, Realem Madryt i Athletikiem Bilbao. Gdy zmierzyła się z zespołem z niższej póki, wszystko wróciło na dawne tory.
Girona rozstrzygnęła mecz z Rayo Vallecano w drugiej połowie. W 52. minucie gola dla gospodarzy strzelił Wiktor Cygankow.
Wiktor Cygankow, 26.02.2024
Rayo skomplikowało sobie sytuację w 76. minucie, kiedy po dwóch żółtych kartkach z boiska musiał zejść Pep Chavarria. Girona grającego w osłabieniu rywala dobiła dopiero w doliczonym czasie. Dwa gole strzelił wówczas Savio.
Girona dzięki zwycięstwu wróciła na drugie miejsce w tabeli. Ma sześć punktów straty do prowadzącego Realu.
Marcin Karbowski26 Feb · 23:09