GKS Jastrzębie wyeliminował Górnika Łęczna

asinfo
GKS Jastrzębie pokonał po serii rzutów karnych Górnika Łęczna i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Po 120 minutach gry był remis 1:1.

Zdecydowanym faworytem do awansu była drużyna grająca w LOTTO Ekstraklasie. Piłkarze z Jastrzębia, występujący na czwartym poziomie rozgrywkowym, objęli jednak prowadzenie w 64. minucie po strzale Kamila Szymury.

Kiedy w 81. minucie w czerwoną kartkę w drużynie Górnika otrzymał Aleksandar Komor, wydawało się, że gospodarze utrzymają prowadzenie do końca. W doliczonym czasie goście zdołali jednak wyrównać. Strzałem z rzutu karnego do dogrywki doprowadził Radosław Pruchnik.

W niej czerwoną kartkę w zespole z Lubelszczyzny otrzymał jeszcze Przemysław Pitry, ale o awansie i tak zdecydował konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali piłkarze GKS-u i to oni zagrają w ćwierćfinale krajowego pucharu. Ich rywalem będzie zwycięzca meczu Górnika Zabrze z Wigrami Suwałki.