betclic

Glik: Latem pytały o mnie inne kluby

Ostatnia aktualizacja: 03/09/15 10:54, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Niemcy są żądni rewanżu za porażkę w pierwszym meczu - mówi Kamil Glik przed piątkowym spotkaniem reprezentacji Polski.

Stoper reprezentacji Polski uważa, że biało-czerwoni muszą przygotować się na ataki reprezentacji Niemiec i szukać szans na zdobycie gola w kontratakach.

- Musimy zagrać skutecznie, czyli podobnie, jak to było w ostatniej konfrontacji w Warszawie. To nie my będziemy się dłużej utrzymywali przy piłce. Grając z mistrzami świata nie możemy się odkryć i grać otwartej piłki, bo mogłoby się to źle skończyć. Swojej szansy musimy upatrywać w grze z kontry i przy stałych fragmentach gry - mówi Glik w rozmowie z portalem Interia.pl.

Rok temu Polacy niespodziewanie ograli reprezentację Niemiec. Teraz mistrzowie świata liczą na rewanż. Zwycięstwo pozwoliłoby im objąć prowadzenie w tabeli naszej grupy eliminacyjnej.

- Od czasu do czasu jestem w kontakcie z Miroslavem Klose. Z tego co mówił, to Niemcy są żądni rewanżu za porażkę w pierwszym meczu. Dla nich to spotkanie jest o tyle ważne, że przecież później czekają ich dwa trudne wyjazdowe mecze ze wspomnianą Szkocją, a potem z Irlandią - powiedział Glik.

Powołanie na mecze z Niemcami i Gibraltarem otrzymał Kamil Wilczek, który w poprzednim sezonie został królem strzelców Ekstraklasy. Glik zna się z nim z wcześniejszych występów w kilku klubach, m.in. w Wodzisławskiej Szkole Piłkarskiej.

- Kamil zasłużył sobie jednak na to, bo za sobą ma bardzo dobry rok. Dobrze też radzi dobie teraz na zgrupowaniu. Ze swojej strony staram mu się pomagać, jak mogę i wprowadzać do zespołu. Mam nadzieję, że jeśli nie w piątek, to w kolejnym poniedziałkowym meczu dostanie szansę na pokazanie się - mówi stoper reprezentacji Polski.

Latem spekulowano, że Glik może zmienić klub. W mediach spekulowano, że zainteresowane pozyskaniem stopera Torino jest Galatasaray, ale do transferu ostatecznie nie doszło.

- Były zapytania, ale konkretów, które w pełni zadowoliłyby klub, nie było. Spokojnie więc, z pustą głową, przygotowywałem się jak najlepiej do sezonu. Nie zaprzątałem sobie głowy transferem - kończy Glik.
Źródło: Interia.pl
Dodaj komentarz
Senior
pryszczata_bestia
Zarejestrowany od: 1282 dni
Ilość komentarzy: 728
Oceny: +3944
Kibicuje:
Warta Poznań Wigry Suwałki
03.09.2015 / 12:26:52
jak chca grać z konrty to niech też przy okazji potrenują strzały-loby z dalek, Neuer lubi sobie pobłądzić poza polem karnym :)
Junior
b4r_one
Zarejestrowany od: 634 dni
Ilość komentarzy: 51
Oceny: +336
Kibicuje:
Arsenal Londyn Bayern Monachium Legia Warszawa Polska
03.09.2015 / 10:58:24
Glik mógłby trafić do Anglii, tam by pasowała jego twarda gra