Glik po meczu z Czarnogórą: Pokazaliśmy wielkość

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Polska wygrała z Czarnogórą 2:1 w kolejnym meczu eliminacji mistrzostw świata. - Wykonaliśmy plan - podsumowuje Kamil Glik.

Mecz z Czarnogórą był bardzo trudny dla naszej drużyny. Polacy w pierwszej połowie mieli spore problemy ze stworzeniem dogodnych okazji do zdobycia gola. Prowadzenie dał nam Robert Lewandowski, który popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. W drugiej połowie drżeliśmy jednak o zwycięstwo. Gospodarze wyrównali, ale na szczęście w końcówce gola na wagę trzech punktów strzelił Łukasz Piszczek.

Wykonaliśmy plan, który sobie zakładaliśmy. Każda drużyna ma gorsze momenty. Nam przydarzyło się słabsze 10-15 minut, ale pokazaliśmy wielkość. Jesteśmy lepszą drużyną od Czarnogóry - mówi Glik.

Obrońca Monaco nie zagra w czerwcowym meczu Polska - Rumunia. To kara za żółte kartki zebrane w eliminacjach do mundialu.

- Kartki w piłce nożnej się zdarzają. Niestety nie zagram z Rumunią, ale w kolejnych meczach, które - miejmy nadzieję - zapewnią nam wyjazd na mundial, będę dostępny dla selekcjonera