Glik: Zabawa dopiero się zaczyna

Ostatnia aktualizacja: 12/06/16 22:56, Komentarzy: 1

0
1

Reprezentacja Polski pokonała w swoim pierwszym meczu na Euro 2016 Irlandię Północną 1:0, po trafieniu Arkadiusza Milika. Kamil Glik powiedział po spotkaniu w Nicei, że kluczem do wygranej była cierpliwość.

To był pierwszy triumf polskiej drużyny narodowej na Mistrzostwach Europy. - Fajne uczucie. Nigdy nam się to nie udało. Podchodzimy jednak do tego spokojnie. Tak naprawdę, zabawa dopiero teraz się zaczyna - powiedział po spotkaniu Glik.

Podopieczni Adama Nawałki zwycięskiego gola strzelili w drugiej połowie, choć już przed przerwą mieli okazje, aby otworzyć wynik spotkania. - Cierpliwość była naszym atutem. Wiedzieliśmy, że te sytuacje w drugiej połowie również będą. Graliśmy cierpliwie piłką. Stworzyliśmy jedną, drugą i dobrze, że piłka wpadła do bramki, bo rywale dobrze bronili - stwierdził defensor Torino.

- Dobrze jesteśmy przygotowani do tego turnieju. Wytrzymaliśmy napięcie i wygraliśmy zasłużenie. Była jakość w operowaniu piłką. To my dominowaliśmy. Dla wielu z nas były to debiuty na mistrzostwach, ale nie było stresu - przyznał 28-letni defensor.

- Napisaliśmy część historii, ale nie jest to Mount Everest dla nas. Czekają nas przynajmniej dwa kolejne mecze i to one teraz się przede wszystkim liczą - podkreślił polski obrońca.

W swoim drugim spotkaniu "Biało-czerwoni" zmierzą się 16 czerwca z Niemcami na Stade de France. - Będzie szybka analiza, bo w czwartek gramy kolejne spotkanie. Chwila na odpoczynek i startujemy z przygotowaniami - zakończył Glik.